Udało się! W Kozach spełni się marzenie dzieci

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, Wiadomości, 31.10.2019 18:30, ap, foto: przykładowe zdjęcie, nie stanowi wizuali
Aktywne mamy ze „Stowarzyszenia Kozianki" walczyły, jak mogły, ale to dzięki mieszkańcom w gminie powstanie niezwykły plac zabaw.
Udało się! W Kozach spełni się marzenie dzieci
Jakiś czas temu pisaliśmy o trwającym głosowaniu mieszkańców Kóz na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Jedną z propozycji był niezwykły plac zabaw. Integracyjny, czyli przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W Polsce są tylko 3 takie miejsca.

>>> Kozianki walczą o marzenie (nie tylko swoich) dzieci. Pomóżmy im! [wideo] <<<.

Głosowanie zostało zakończone. Głosujący wybierali spośród 11 propozycji. Mieszkańcy oddali w sumie 1533 głosów. Jest to historyczny wynik gminy. Największe poparcie zdobył projekt „Zabawa bez barier – integracyjny plac zabaw".- Mogę wymyślać akcje i rzucać tematami, ale bez Waszego wsparcia nie byłoby nic. Wiele razy zbierając głosy, słyszałyśmy: „Ja nie skorzystam, ale jeśli mogę zrobić coś dla dzieci, tutaj zostawiam głos.” - mówi Justyna Kudelska ze Stowarzyszenia Kozianki, autorka projektu.

Integracyjny plac zabaw poparło 550 osób, co stanowi 30% wszystkich głosów. Koszt realizacji inwestycji to 50 tys. zł.

- Gratuluję pani Justynie zgłoszenia zwycięskiego projektu, a wszystkim autorom projektów dziękuje za zaangażowanie. Budżet obywatelski to możliwość wspólnego decydowania o rozwoju i zmianach w naszej miejscowości - mówi Jacek Kaliński, wójt gminy Kozy.

Zadania i wyniki głosowania mieszkańców zobaczyć możecie tutaj.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy