W Bielsku-Białej powstaje serial dla nastolatków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 06.07.2020 17:37, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Akcja toczy się w Bielsku-Białej i okolicach.
W Bielsku-Białej powstaje serial dla nastolatków
Ostatni dubel! Cisza na planie! Akcja! - to okrzyki, które od 6 lipca można usłyszeć przy ul. 11 Listopada w Bielsku Białej. W lokalu po kawiarni pod numerem 46 ruszyły właśnie zdjęcia do serialu dla młodzieży "Pierwszy raz".


Bohaterowie produkcji to sześcioro nastolatków z Bielska-Białej. Wszyscy są zupełnie inni - jest skromna dziewczyna, cicha myszka, szalona bohaterka, rock’n’rollowiec czy uwielbiany przez wszystkich fajtłapa. Przeżywają miłości i problemy, mają swoje tajemnice, nie dogadują się z rodzicami i buntują. Ich historie zostaną opowiedziane w 12 odcinkach. Premiera przewidziana jest na 2 września br. W pierwszym odcinku nagrywanym przy ul. 11 Listopada 46 młodzi ludzie organizują sobie miejsce spotkań.


- Nagrywamy serial, którego akcja odbywa się w Bielsku-Białej i okolicach - mówi reżyser Wiktoria Bednarczyk. - Później będzie można nas zobaczyć w mieście - głównie na ul. 11 Listopada, na placu Bolesława Chrobrego czy w okolicach ul. Stefanii Sempołowskiej. Każdy z bohaterów ma dom ulokowany w innej części Bielska-Białej i tam będzie można nas zobaczyć. Proszę nas wypatrywać – dodaje.

W pierwszych odcinkach młodym aktorom z Bielska-Białej towarzyszy na planie Karol Osentowski, aktor Teatru Roma. Producentem serialu jest spółka Versus. Nastolatków z Bielska-Białej grają wybrani w castingach Maksymilian Bednarczyk, Linda Gut, Dawid Jurczak, Jakub Majdak, Julia Waliczek i Katarzyna Żbel.
Pion reżyserski i operatorski serialu to m.in. twórcy drugiego sezonu hitu internetowego dla młodzieży Nieprzygotowani - Wiktoria Bednarczyk (reżyser), Jacek Szpros (autor zdjęć), Phao Sanato (dźwięk) i Darling Nikki, związani z PHAO & NIKKI. Muzykę do serialu skomponował Esemes, kierownictwa produkcji podjęła się Lucyna Kręcichwost, a pomysłodawczynią oraz scenarzystką serialu jest Agnieszka Szulakowska. Partnerem serialu jest miasto Bielsko-Biała.

Profil serialu w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/Pierwszy-raz-serial-fabularny-109708757449902/?modal=admin_todo_tour

Emilia Klejmont / UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy