W Bielsku-Białej powstanie serial dla młodzieży - Pierwszy raz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 19.06.2020 15:31, red
Miasto Bielsko-Biała będzie tłem serialu dla młodzieży.
W Bielsku-Białej powstanie serial dla młodzieży - Pierwszy raz

Jak informuje bielsku ratusz, miasto Bielsko-Biała będzie tłem serialu dla młodzieży. Mowa o tytule Pierwszy raz. To 12-odcinkowy pierwszy sezon serialu o nastoletnich miłościach, problemach i tajemnicach, niezrozumieniach z rodzicami, buncie, wzruszeniach oraz historiach ku pokrzepieniu.

Bohaterowie serialu to sześcioro nastolatków z Bielska-Białej. Ich historia zaczyna się, kiedy wyruszają na pożegnanie wakacji do domku w górach. Tam okazuje się, że wieloletni członkowie paczki nic o sobie nie wiedzą. Kłamią, udają, poddają się złudnym wymogom współczesnego świata, który każe im wypadać przed innymi jak w Photoshopie.

Właśnie w Bielsku-Białej bohaterowie Pierwszego razu uczą się, rozwijają pasje, nabierają doświadczeń i robią pierwsze kroki w dorosłość. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w lipcu w naszym mieście i okolicach. Premiera jest przewidziana na 2 września br.

Jak podkreślają twórcy i partnerzy serialu, jego tworzenie to nie tylko fantastyczny sposób na spędzenie wakacji, ale również lekarstwo mające złagodzić powrót młodych ludzi do normalności po trudnym dla wszystkich czasie izolacji, niepokoju, ograniczeń z powodu pandemii, które tak trudno jest znosić i zrozumieć nastolatkom. I będzie miało to swoje odzwierciedlenie w życiu młodych bohaterów na planie filmowym. Nikt tak naprawdę nie wie, jaki te przeżycia niosą ze sobą skutek. Czy grupa przyjaciół po długiej rozłące ze znanym im dotąd światem wróci do swoich spraw, relacji, marzeń i celów?

Producentem serialu jest spółka Versus. Młodych bielszczan zagrają wybrani w castingach: Maksymilian Bednarczyk, Linda Gut, Dawid Jurczak, Jakub Majdak, Julia Waliczek i Katarzyna Żbel. W rolach drugoplanowych i epizodycznych zobaczymy uczniów bielskich szkół, którzy w ten twórczy sposób będą mogli spędzić wakacje na profesjonalnym planie filmowym.

Pion reżyserski i operatorski serialu to m.in. twórcy drugiego sezonu hitu internetowego dla młodzieży Nieprzygotowani - Wiktoria Bednarczyk (reżyser), Jacek Szpros (autor zdjęć) i Darling Nikki, związana ze spółką Abstra (montaż). Muzykę do serialu skomponował Esemes, kierownictwa produkcji podjęła się Lucyna Kręcichwost, a pomysłodawczynią oraz scenarzystką serialu jest Agnieszka Szulakowska. Partnerem serialu jest miasto Bielsko-Biała.

Profil serialu w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/Pierwszy-raz-serial-fabularny-109708757449902/?modal=admin_todo_tour

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy