Weź udział w Tour de Pologne

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 01.08.2020 13:20, PAN
Tour de Pologne to impreza, która otworzy kolarski sezon po pandemii. Będzie krótszy niż zwykle, nie zmieni się za to fakt, że ma on też charakter edukacyjny.
Weź udział w Tour de Pologne
Dyrektor TdP Czesław Lang zawsze podkreślał jak ważne jest dbanie o rozwój młodzieży. Sam jako dziecko połknął bakcyla oglądają Szozdę, Szurkowskiego i innych
mistrzów, potem idąc w ich ślady. Więc choć w tegorocznej edycji będą obostrzenia, nie będzie wielu rzeczy dla szerokiej publiczności, to Tour de Pologne Junior nie zniknął z planów. Nie mógł.

Młodzi kolarze pojadą tymi samymi trasami co największe gwiazdy, choć oczywiście pokonywać będą krótsze odcinki. nagradzać je będą byłe i obecne gwiazdy kolarstwa. Zapisy już ruszyły, pierwsze starcie 5 kwietnia w Katowicach, dwa dni później w Bielsku-Białej, a finał w Krakowie na Błoniach. Zawodnicy rywalizują w kategorii żak (11-12 lat) oraz młodzik (13-14 lat). Limit uczestników wynosi 150 osób, te same osoby rywalizują we wszystkich czterech wyścigach. Walka o zwycięstwo odbywać się będzie nie tylko na poszczególnych wyścigach, ale także w klasyfikacji generalnej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy