Wielka dama kończy 95 lat

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.07.2019 09:33, PAN
Wielka dama kończy 95 lat
Wprawdzie kobietom wieku wypominać nie wolno, ale skoro Maria Koterbska kończy właśnie 95 lat, to jest do powód do chwały i warto o tym poinformować. Zasłużona dla Bielska-Białej piosenkarka wykonywała niezapomniane piosenki z "Augustowskimi nocami" i "Serduszko puka w rytmie cza-cza" na czele.

Czas biegnie nieubłaganie i z piosenkami Koterbskiej jest tak, że je znamy, czasem nucimy, ale młodsze pokolenie nie wie, kto je wykonuje. Pani Maria nie zabiega bowiem o sławę, ale w Bielsku-Białej pamiętają o niej wszyscy, a burmistrz miasta Jarosław Klimaszewski w dniu urodzin popędził co sił z bukietem kwiatów i serdecznymi życzeniami, bowiem historia połączonych miast Bielska i Białej zaczęła się wówczas, gdy Koterbska święciła swoje największe triumfy na polskiej scenie muzycznej, a temu miastu została wierna po dziś dzień.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama