Wielkie uznanie dla trenera Piechniczka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 20.10.2021 16:00, PAN
Trener piłkarski Antoni Piechniczek został wyróżniony tytułem Doktora Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Wielkie uznanie dla trenera Piechniczka
Mieszkający w Wiśle szkoleniowiec startował do wielkiej kariery trenerskiej, ale także futbolowej w Bielsku-Białej. Piechniczek zawsze podkreślał swoją śląskość, ale kocha Beskidy miłością bezwarunkową.

Rektor AWF Katowice Grzegorz Juras, otwierając uroczystość w auli uczelni imienia Jerzego Kukuczki, podkreślił zarówno wyjątkowość tytułu, jak i wielkość osoby, która została nim uhonorowana. Mówili o tym także Prorektor Bogdan Bacik i Zbigniew Waśkiewicz, któremu przypadł zaszczyt laudatora, przypominającego w największym skrócie osiągnięcia oraz mniej znane fakty z życia: piłkarza, trenera, nauczyciela akademickiego, działacza i samorządowca. Piechniczek prowadził reprezentację Polski w finałach mistrzostw świata w 1982 roku (trzecie miejsce) i Meksyku w 1986 roku (miejsca 9.-16.). Był też szkoleniowcem m.in. Stali Bielsko-Biała i Górnika Zabrze.

- Jest to dla mnie największe wyróżnienie - stwierdził Antoni Piechniczek. - Nigdy nie przypuszczałem, że spotka mnie zaszczyt dołączenia do grona takich wybitnych postaci jak Kazimierz Górski, Zbigniew Czajkowski, Irena Szewińska czy Janusz Czerwiński i Jan Chmura. Jestem jednym z nich i serdecznie za to dziękuję.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy