Za nami Żywieckie Gody 2020

Region, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.01.2020 16:00, ap, foto: UM Żywiec
Żywieckie Gody, czyli jeden z najpiękniejszych obrzędów karnawałowych w Beskidach przeszły do historii.
Za nami Żywieckie Gody 2020
Było radośnie, głośno i kolorowo.

51. edycja Żywieckich Godów naszpikowana była atrakcjami i artystycznymi występami. W miniony weekend odbyły się finałowe uroczystości tej pięknej beskidzkiej tradycji.

W sobotę ulicami Żywca przeszedł kilkusetosobowy korowód Żywieckich Godów, w którym zaprezentowali się Jukace Z Zabłocia oraz grupy dziadów noworocznych z dorzecza Soły.W niedzielę natomiast w Miejskim Domu Kultury Kubiszówka w Bielsku-Białej wystąpiły najlepsze zespoły i grupy kolędnicze (nagrodzone w konkursach tegorocznej edycji Żywieckich Godów).

To wspaniałe wydarzenie zorganizowane zostało dzięki współpracy Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej i Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce.

Zobaczcie piękne zdjęcia korowodu autorstwa Lucjusza Cykarskiego:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy