100 lat pani Ewy z Bielska-Białej

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 02.06.2020 18:32,
100 lat pani Ewy z Bielska-Białej
Setne urodziny obchodzi 2 czerwca bielszczanka Ewa Bebek. W tym szczególnym dniu jubilatkę odwiedzili prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Janusz Okrzesik. Przygotowano list gratulacyjny, kwiaty, pamiątkową książkę i prezent. Odśpiewano gromkie Dwieście lat przy akompaniamencie gitary.


Pani Ewa urodziła się 100 lat temu w Starym Bielsku i całe życie mieszkała w naszym mieście. Dziś zdrowia mógłby pozazdrościć jej niejeden 50-latek. 100-latka nie pamięta, kiedy ostatnio była u lekarza, nie przyjmuje też żadnych tabletek, nie ma nadciśnienia. Niedawno sama, na własnych nogach poszła do Starego Bielska do kościoła i wróciła pieszo do mieszkania na Złotych Łanach, autobusem podjechała tylko pod górkę, od elektrowni.

Na pytanie prezydenta, czy jeszcze udaje jej się czytać, odpowiada ze śmiechem, że czyta, ale niestety tylko w okularach.

- Czytać lubię. Jak byłam młoda, uczyłam czytać tatę, mamę i braci, bo pierwsza nauczyłam się tej sztuki – przyznaje.

Teraz, co niedzielę czyta kazania w języku niemieckim pisane gotykiem.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy