Apel o pomoc dla małego Filipa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 05.11.2019 13:55,
Ma tylko 11 miesięcy i wiele długich dni spędzonych w szpitalu za sobą. Filip potrzebuje naszego wsparcia, by żyć. Rodzice zebrane pieniądze przeznaczą na potrzeby rehabilitacyjne dziecka.
Apel o pomoc dla małego Filipa

Filip miał być zdrowym silnym chłopcem urodzonym w 41. tygodniu ciąży, która była cały czas prowadzona prawidłowo. Niestety w dniu porodu doszło do komplikacji (wstrząs anafilaktyczny po podaniu antybiotyku).

Filip został urodzony przez cesarskie cięcie w trybie pilnym z ciężkiej zamartwicy w Szpitalu w Bielsku-Białej. Był od razu resuscytowany, niewydolny oddechowo i krążeniowo. W pierwszych dobach życia został zakwalifikowany do procedury hipotermii leczniczej całego ciała. Filip urodził się 24.01.2019 roku i pomimo swojego wieku ma za sobą wiele przeżyć.

- Filip jest niepełnosprawny, a mnogość jego kłopotów zdrowotnych, a także związanych z tym kosztów jest bardzo duża. Wiemy, że bez pomocy ludzi dobrego serca, bez Państwa wsparcia nie jesteśmy w stanie podołać finansowo. Bardzo nam zależy, żeby nasz syn mógł jak najlepiej i najsprawniej funkcjonować oraz nabierać nowych sił do codziennej walki - apelują rodzice chorego chłopca.

Filip jest obecnie podopiecznym Fundacji „Serca dla Maluszka" https://www.fundacjasercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/filip-lukaszek.html z Bielska-Białej i dzięki ich wsparciu została utworzona zbiórka na rehabilitację Filipa: https://www.siepomaga.pl/nasz-filip

Rodzice informują, że zebrane pieniądze będziemy chcą przeznaczyć ma potrzeby rehabilitacyjne Filipka, które miesięcznie wynoszą bardzo dużo i obejmują m.in:

  • intensywną rehabilitację ruchową,

  • intensywną rehabilitację neurologiczną,

  • intensywną rehabilitację logopedyczną,

  • intensywną rehabilitację wzroku,

  • intensywną rehabilitację metodą NDT BOBATH,

  • intensywną rehabilitację metodą Vojty.Filip jest pod stałą kontrolą neurologa, okulisty, rehabilitantów, psychologa, kardiologa, logopedy, a także neurologopedy. Podczas rehabilitacji wykonywane są ćwiczenia czynne oddechowe, rehabilitacja ruchowa, zalecona została również kąpiel wirowa na ręce, naświetlanie promieniami IR oraz UV miejscowe. Prowadzona jest również terapia zajęciowa oraz psychoterapia w formie zabawy. Filip jest obecnie rehabilitowany metodą NDT BOBATH oraz metodą Vojty.

Staramy się w miarę możliwości korzystać z różnego rodzaju rehabilitacji refundowanych przez NFZ, niestety dostępna bezpłatna rehabilitacja nie jest wystarczająca, a oczekiwanie na kolejne zajęcia refundowane zajmują niejednokrotnie kilka tygodni. Nie możemy sobie pozwolić na taki długie przerwy dlatego podjęliśmy decyzję o korzystaniu również z prywatnej rehabilitacji, która przynosi efekty, a to jest najważniejsze.


Strona Filipa na Facebooku: https://www.facebook.com/NaszFilipZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy