Basen odkryty w Bielsku-Białej już czynny

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 10.06.2021 15:26, fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB
W sezonie letnim 2021 r. pływalnia w Cygańskim lesie czynna będzie do 12 września. Na terenie obiektu przebywać może jednocześnie 1.250 osób.
Basen odkryty w Bielsku-Białej już czynny
Bielski magistrat informuje, że od początku tygodnia można korzystać z atrakcji kąpieliska Start w Cygańskim Lesie. W sezonie letnim 2021 r. pływalnia czynna będzie do 12 września. Na terenie obiektu przebywać może jednocześnie 1.250 osób.

Pływalnia w sezonie jest czynna codziennie, część sportowa w godz. 9.00-20.30, a część basenowa:
7-18 czerwca w godz. 9.00-19.00,
19 czerwca – 15 sierpnia w godz. 9.00-20.00
15-31 sierpnia w godz. 9.00-19.00
1-12 września w godz. 10.00-18.00

Wszyscy którzy się tam wybierają, powinni zapoznać się ze szczegółowymi zasady korzystania z pływalni Start, które są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


Z obiektu mogą korzystać wyłącznie osoby, które nie obserwują u siebie objawów choroby zakaźnej, nie są objęci kwarantanną lub izolacją, nie mieli w ciągu ostatnich 14 dni kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, zakażoną lub chorą na COVID-19. Przed wejściem na obiekt oraz przy jego opuszczeniu należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie. W strefie wejścia na pływalnię oraz przy kasie należy zachować dwumetrowe odległości, stosując się do wyznaczonych stref oraz kierunku kolejki. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba.

W szatni, w strefie z prysznicami, toaletach oraz w nieckach basenów, także podczas pływania należy zachować dwumetrowy dystans społeczny, nie dotyczy to osób wspólnie zamieszkujących. Na pływalni może przebywać jednocześnie 1.250 osób, co stanowi 50 proc. maksymalnego obłożenia obiektu wyliczonego z projektu wykonawczego przyjmującego 1 os./m2 lustra wody.

Przed wejściem do strefy basenowej należy skorzystać z prysznica, po każdym skorzystaniu z toalety zdezynfekować ręce. Bezwzględnym obowiązkiem każdego użytkownika jest przejście do strefy basenowej przez brodzik do płukania stóp. Na terenie pływalni należy zachowywać równomierne rozmieszczenie osób z zachowaniem dwumetrowego dystansu społecznego.

Osoba - która nie zastosuje się do przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, regulaminu pływalni Start oraz do szczegółowych zasad korzystania z pływalni - może być wyproszona z obiektu bez zwrotu opłaty za pobyt.

Zachowanie procedury służy zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników i użytkowników pływalni oraz minimalizacje ryzyka zakażenia użytkowników, pracowników obiektu oraz innych osób z zewnątrz.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy