Bielscy żołnierze wylądowali w Prisztinie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 08.02.2021 16:39, fot. archiwum 18.BBP
Żołnierze 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego wylądowali na lotnisku w Prisztinie, aby pełnić misję w ramach XLIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego sił NATO w Kosowie - Kosovo Force (KFOR).
Bielscy żołnierze wylądowali w Prisztinie

Trzon XLIII zmiany stanowią żołnierze 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego i choć w misji biorą udział żołnierze z wielu polskich jednostek, to właśnie bielscy spadochroniarze zajmują większość stanowisk.

W ramach działalności operacyjnej PKW KFOR bielski batalion realizuje zadania polegające na monitorowaniu przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych.

Główny wysiłek Polskiego Kontyngentu Wojskowego skupiony jest na przeciwdziałaniu zorganizowanej przestępczości, przemytowi, korupcji oraz na wspieraniu władz lokalnych i organów porządkowych w utrzymywaniu porządku i bezpieczeństwa. W najbliższym czasie do obecnych już w Kosowie żołnierzy dołączą pozostali, którzy przejmą obowiązki od poprzedników.


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy