Bielski szpital powoli wraca do normalnosci

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 23.04.2021 08:47, INFORMACJA PRASOWA
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zmniejszył liczbę łóżek dla chorych na Covid 19.
Bielski szpital powoli wraca do normalnosci

Kolejnym etapem odmrożenia miejsc, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, objęto Oddział Okulistyczny. Dla pacjentów zakażonych koronawirusem przeznaczonych było tam 12 miejsc.

Decyzja ma związek ze spadkiem liczby chorych na Covid 19.

Ze względu na duże zapotrzebowanie na łóżka internistyczne, od soboty 24 kwietnia nastąpi również „uwolnienie” 22 łóżek, które do tej pory przeznaczone były wyłącznie dla pacjentów chorujących na Covid 19, na Oddziale Gastroenterologicznym i Chorób Wewnętrznych.

Szpital Wojewódzki dysponuje obecnie 130 łóżkami dla pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid 19. W tym jest 17 miejsc na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla osób, które wymagają respiratoterapii.

Dodatkowo osiem łóżek dla pacjentek chorych na Covid-19, znajduje się na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy