Bielsko-Biała to miasto szczęśliwych ludzi

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 27.07.2022 08:39,
Tak wynika z badań.
Bielsko-Biała to miasto szczęśliwych ludzi

Szczęśliwy jak bielszczanin? Teraz są na to nawet wyniki badań. Te opublikował ostatnio poświęcony nieruchomościom portal Otodom. W przygotowanym na jego zlecenie ogólnopolskim rankingu najszczęśliwszych miast, miast dobrych do życia Bielsko-Biała jest na piątym miejscu.

Przed nami uplasowały się Tychy, Zielona Góra, a prym wiodą nadmorskie Gdańsk i Gdynia. Za nami są jednak np. Szczecin, Rzeszów, Katowice, Poznań czy Kraków.

Badanie zostało wykonane przez firmę ThinkCo w ramach projektu społecznego Otodom zwiększającego pewność ludzi w zakresie podejmowania świadomych i trafnych decyzji na rynku nieruchomości, a w efekcie podnoszących poziom dobrostanu mieszkańców Polski.

Podstawowe pytanie, na jakie odpowiadali między wrześniem 2021 roku a lutym 2022 roku ankietowani z całej Polski – prawie 36.000 osób – brzmiało: jak czujesz się szczęśliwy w mieście, w którym mieszkasz? Respondenci oceniali swoje miasta w skali od 1 – zupełnie nieszczęśliwy do 5 – maksymalnie szczęśliwy. Okazało się, że aż 57 procent czuje się w swoich miastach szczęśliwymi, przeciwnie myślało prawie 21 procent pytanych. Celem badania było zrozumienie, co wpływa na subiektywne poczucie szczęścia w mieście i najbliższej okolicy. Dlatego poza ogólnym wskazaniem poziomu szczęścia respondenci podawali też, jakie elementy oddziałują na nich pozytywnie, a jakie negatywnie.

Warto dodać, że badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej liczbie kobiet i mężczyzn oraz poszczególnych grup wiekowych.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy