Bielszczanka wymyśliła Protest Uczniowski. O co chodzi?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 13.10.2020 13:06,
Bielszczanka wymyśliła Protest Uczniowski. O co chodzi?
Niedawno pisaliśmy o proteście rolników czy proteście antycovidowców, a tymczasem od poniedziałku coraz głośniej o kolejnych proteście – tym razem uczniowskim.

Pomysłodawczynią jest Ala, uczennica jednej ze szkół w Bielsku-Białej. Jak tłumaczy w jednym z wywiadów, rząd bagatelizuje szkoły i naraża uczniów na zakażenie koronawirusem.

Uczestnicy mówią, że boją się o zdrowie swoje, swoich bliskich i nauczycieli. Dlatego uważają, że powinna powrócić nauka zdalna.

- Tyle się mówi o reżimach sanitarnych, a w wielu szkołach są one w ogóle nieprzestrzegane – mówi inicjatorka.

Założenie jest takie, że uczniowie przychodzą do szkół ubrani na czarno. Protest ma potrwać do piątku. Pod petycją w której uczniowie domagają się wprowadzenia nauczania hybrydowego, albo zdalnego "w celu ograniczenia szerzenia się koronawirusa w szkołach", podpisało się kilka tysięcy osób.

Poniżej jedno z nagrań o proteście udostępnione w internecie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy