Budowa hal produkcyjnych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 19.11.2019 10:58, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Każde przedsiębiorstwo zajmujące się wytwórstwem powinno mieć dobrze przemyślaną logistykę. Do celów magazynowania czy samego wytwórstwa potrzebna jest hala produkcyjna dostosowana do potrzeb i profilu firmy. Do stworzenia zaś hali produkcyjnej potrzeba dobrej jakości materiałów produkcyjnych oraz prawidłowo wykonanego projektu budowy tej hali, tak by spełniania późniejsze wymogi i zapewniała bezpieczeństwo pracownikom.
Budowa hal produkcyjnych

Konstrukcje stalowe

Do budowy hal produkcyjnych świetnie nadają się konstrukcje stalowe, które są przede wszystkim bardzo wytrzymałe, a także odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne np. zabezpieczone farbą ogniochronną posiadają właściwości chroniące przed wysokimi temperaturami. Stal jest też materiałem bardzo uniwersalnym nadającym się do do wszelkich kształtów konstrukcji.

Budowa hali, a uwarunkowania

Projekt wykonania hali produkcyjnej musi być poprzedzony dokładnym zbadaniem innych czynników takich jak: lokalizacja, a więc między innymi: ukształtowanie terenu, wielkość terenu, dostępność do mediów.

Uwzględnić należy również charakterystykę i wyposażenie hali, gdzie później często stosowane są podwieszane urządzenia m. in. suwnice pomostowe, które są dodatkowym obciążeniem dla konstrukcji. Wziąć pod uwagę trzeba również wszelkie instalacje wspomagające procesy produkcyjne i ich umiejscowienie względem hali.

Otrzymanie pozwolenia na budowę

Budowa tego typu obiektu formalnie nie różni się niczym od każdej innej budowy i przed jej rozpoczęciem trzeba uzyskać odpowiednie zezwolenie. Ważnym etapem po wykonaniu projektu hali jest, więc przygotowanie dokumentacji i pozyskanie potrzebnych pozwoleń, a także zapewnienie bezpiecznych warunków do budowy - zabezpieczenie terenu przed powołanymi osobami, zapewnienie warunków zgodnych z przepisami BHP dla pracowników budowy.

Rozpoczęcie prac budowlanych

Po spełnieniu wszystkich wcześniejszych warunków można wreszcie rozpocząć budowę hali. Prace budowlane rozpoczynają się oczywiście standardowo od przygotowania gruntu, wyrównania terenu, postawienia fundamentów dla dalszej budowy. W kolejnym etapie wznoszona jest konstrukcja składająca się z elementów nośnych. W przypadku konstrukcji stalowych na elementy nośne składają się blachownice lub kratownice. Elementy szkieletu konstrukcji łączone są zaś za pomocą połączeń z wytrzymałych stalowych śrub.

Aby zbudowana hala produkcyjne spełniała swoje założenia musi zostać przygotowana indywidualnie pod profil firmy i spełniać wiele czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych. Warto, więc zwrócić się o pomoc do doświadczonych w budowach hali produkcyjnych firm. Jednym z wykonawców na polskim rynku zajmującym się obecnie m.in. projektem i budową konstrukcji stalowych jest Dom-Gaz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy