Czarna breja spuszczona do Wisły

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 08.07.2019 12:02, red
Przebywający na miejscu wędkarze byli w szoku.
Czarna breja spuszczona do Wisły
Do zdarzenia doszło 6 lipca na Wiśle w Bieruniu. Wędkarze spokojnie łowili ryby, kiedy nagle z pobliskiego rowu zaczęła spływać czarna ciecz, która zanieczyściła całą rzekę.

Mieszkańcy mówią o katastrofie ekologicznej.

Zobaczcie jak to wyglądało.


Na miejscu interweniowały wszystkie służby. Ustalono, że czarna ciecz to woda spuszczona z pobliskiego zbiornika melioracyjnego.

Na oficjalnym facebookowym profilu Bierunia zamieszczone zostało oświadczenie:
- Doszło do przedostania się ciemnej cieczy do systemu odpływowego - najprawdopodobniej z przepompowni PGG KWK "Piast" obsługiwanej przez BPIK, która według zapewnień BPIKu nie jest szkodliwa dla środowiska, mimo, iż ma nieprzyjemny wygląd. Gromadzone są dokumenty w tej sprawie - czytamy w oświadczeniu.

Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia powołał Zespół Zarządzania Kryzysowego. Uspokaja jednocześnie, że z zebranych informacji wynika, że woda nie została zanieczyszczenia substancją ropopochodną.

- Z przekazanych informacji wynika, że ciecz pochodziła ze zbiornika retencyjnego wód powierzchniowych i mogła być zmieszana z mułem dennym. Tadeusz Kowalik, prezes Bieruńskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej (obsługującego na zlecenie kopalni przepompownię tego zbiornika) zapewnił, że ciecz ta nie ma żadnego związku z oczyszczalnią ścieków ani funkcjonowaniem kopalni, gdyż zbiornik retencyjny nie jest z nimi technologicznie połączony. Prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające - napisał w oświadczeniu burmistrz Bierunia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy