Diecezja bielsko-żywiecka odwołała rekolekcje dla młodzieży

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 12.03.2020 09:00, red, foto: pixabay
Z kolei biskup diecezji cieszyńskiej kościoła ewangelicko-augsburskiego apeluje, aby osoby chore pozostały w domach.
Diecezja bielsko-żywiecka odwołała rekolekcje dla młodzieży

Od czwartku (12.03) na dwa tygodnie zawieszone są wszystkie zajęcia w szkołach i przedszkolach. W katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej odwołane zostały także przedświąteczne rekolekcje.

"W związku z decyzją rządu Rzeczpospolitej Polskiej o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych z racji zagrożenia epidemiologicznego, należy odwołać planowane rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży we wszystkich parafiach Diecezji Bielsko-Żywieckiej" - poinformowała bielska diecezja.

Nie odwołano natomiast mszy św. w kościołach. Episkopat zaapelował jedynie do proboszczów, aby w niedziele organizowali więcej mszy. Tak aby rozładować tłok w kościołach.

Z kolei biskup diecezji cieszyńskiej kościoła ewangelicko-augsburskiego zaapelował o odwołanie szkółek niedzielnych, prób chóru, rekolekcji pasyjnych oraz wszelkich innych spotkań parafialnych. Do pilnych przypadków mają ograniczyć swoją działalność kancelarie parafialne, a odwiedziny jubileuszowe będą ograniczone.

Osoby starsze i chore powinny być zachęcane do pozostania w domach i nieuczestniczenia w nabożeństwach do czasu ustąpienia zagrożenia koronawirusa.



Przypomnijmy, że od czwartku do końca marca oprócz zajęć w szkołach odwołane są także wszystkie wydarzenia kulturalne - koncerty, kabarety itp, które miały odbywać się w placówkach kulturalnych. Zamknięte są biblioteki czy baseny.

Od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce specjaliści często przypominają o konieczności zachowania co najmniej metrowego odstępu pomiędzy ludźmi w miejscach publicznych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy