Do jesieni potrwa policyjna akcja BEZPIECZNY ROWERZYSTA [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 10.04.2019 16:30, DK
W środę (10.04) bielska policja rozpoczęła akcję „Bezpieczny rowerzysta”.
Do jesieni potrwa policyjna akcja BEZPIECZNY ROWERZYSTA [FOTO]

Inauguracja wydarzenia odbyła się nieopodal lotniska Aleksandrowice. Policjanci wraz z Przemysławem Niemcem- byłym kolarzem zawodowym, członkiem Lang Team, rozdawali bidony, sygnały dźwiękowe, oraz inne gadżety niezbędne podczas jazdy rowerem.

Akcja „Bezpieczny rowerzysta” będzie trwała aż do jesieni a w czasie jej trwania, policjanci będą uświadamiać oraz dokształcać użytkowników jednośladów.

Nie tylko rowerzyści są „na celowniku”, bielska policja szczególną uwagę zwraca na kierowców.

- W ubiegłym roku na bielskich drogach doszło do ponad 30 wypadków drogowych z udziałem rowerzystów, w dwóch przypadkach rowerzyści zginęli. Te działania są potrzebne – podkreśliła asp. Ilona Michalczyk.

Przemysław Niemiec, który wraz z policjantami rozdawał gadżety i rozmawiał z rowerzystami przyznał, że kultura jazdy w Bielsku-Białej bardzo się poprawiła. Zaapelował do użytkowników jednośladów aby zadbali głównie o ochronę głowy.

- Złamania kończyn się zrosną, czego nie można powiedzieć o urazach czaszki, w tym mózgu - powiedział.

- Zachęcamy do dbania o swoje bezpieczeństwo, w szczególności zwróćmy uwagę na to, czy jesteśmy dobrze widoczni na drodze - powiedziała nam asp. Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy