Dominika ze Szczyrku jedną z uczestniczek nowego programu w telewizji TTV

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 22.01.2020 17:30, INFORMACJA PRASOWA, foto:TVN / K. Laksa
Nowy program w telewizji TTV. DOWN THE ROAD. ZESPÓŁ W TRASIE: Przemek Kossakowski wyrusza w podróż z osobami z zespołem Downa.
Dominika ze Szczyrku jedną z uczestniczek nowego programu w telewizji TTV
Zespół Downa dotyka jedną na 700 osób. To jeden chromosom więcej, który zmienia wszystko. Nowy program w telewizji TTV „Down the road. Zespół w trasie” opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które wraz z Przemkiem Kossakowskim ruszają w podróż po sześciu krajach. Skąd pochodzą?

Dominika mieszka w Szczyrku, Krzysiek w Ełku, Michał na co dzień pracuje w Gdańsku, Grzesiek jest warszawiakiem, Agnieszka - pochodzi spod Krakowa, a Ola z Trzebnicy.


Bohaterowie programu będą mieli szansę przeżyć po swojemu to, co wielu uznaje za oczywiste i naturalne. Spróbują odnaleźć się w codziennych, ale dla nich zupełnie nowych sytuacjach, a także przełamać własne bariery, oderwać się od ziemi i zdecydować na lot helikopterem czy spacer na wysokości. W dwunastoodcinkowej serii widzowie poznają ich szczere i niefiltrowane podejście do życia, związków, intymności, pracy, rodziny i funkcjonowania z zespołem Downa w dzisiejszym społeczeństwie.

- Jesteśmy drugim krajem, które odważył się na taki program – komentuje Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV. - Od początku też wiedzieliśmy, że to Przemek Kossakowski będzie tu właściwą osobą. On ma tę umiejętność, która potrafi sprawić, aby głos bohaterów był dobrze usłyszany. A w tym programie ważne jest, by dać osobom z zespołem Downa przestrzeń do nowych doświadczeń, kibicować i wierzyć im, bo „Down the road” to jest podróż na przekór ograniczeniom - dodaje Kazen.

Format został wykreowany i zrealizowany w Belgii (prod. Roses are Blue), a emitowany również w telewizji holenderskiej. Dystrybucją zajmuje się firma Primitives. Belgowie w tej chwili przygotowują już trzecią serię, której emisja odbędzie się w lutym 2020 roku. Format jest zwycięzcą narody telewizyjnej Rose d’Or w kategorii Factual and Reality (2018).

Polska wersja programu emitowana będzie od 23 lutego na antenie TTV.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy