Historia 99-letniej bielszczanki poruszyła serca Polaków

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 12.09.2019 06:45, red
Kobieta została okradziona przez oszustów, ale zapewne nie spodziewała się co będzie dalej...
Historia 99-letniej bielszczanki poruszyła serca Polaków

Niedawno pisaliśmy o tym, że oszuści okradli 99-letnią mieszkankę Bielska-Białej. Weszli do mieszkania, podali się za pracowników spółdzielni, ukradli mnóstwo pieniędzy. Kobieta została bez środków do życia.


99-letnią bielszczanką zainteresowała sierpień fundacja "Serca dla maluszka", materiał o niej był emitowany w TVN.

Fundacja zorganizowała zbiórkę pieniędzy pod hasłem: "Zadbać o spokój i godne życie Pani Ewy."

"Sytuacja, która spotkała 99-letnią Panią Ewę Bebek niezmiernie nami wstrząsnęła... Pod pretekstem remontu, który rzekomo zaplanowała spółdzielnia, w niespełna 40 minut Pani Ewa została okradziona ze wszystkich swoich oszczędności. Na ten moment mieszkanka Bielska-Białej czuje się zmęczona i chciałaby o tym wszystkim zapomnieć, żeby mieć siłę posprzątać po złodziejach, którzy w poszukiwaniu pieniędzy splądrowali jej całe mieszkanie. Pani Ewie brak wiary w to, iż złodziei uda się zatrzymać i jedyne na co teraz czeka, to listonosz z emeryturą, by miała za co żyć.
Postaramy się zrobić wszystko, aby pomóc Pani Ewie, a tym samym przywrócić jej wiarę w ludzi. - napisała fundacja.

Efekty są imponujące. Historia bielszczanki wyraźnie poruszyła serca Polaków: podczas zbiorki zebrano 444 tys. zł.

Wiadomo jednak, że 99-letnia pani Ewa nie chce pieniędzy, bo obawia się złodziei. Dlatego w Fundacji zdecydowano, że kobieta otrzyma wsparcie rzeczowe. Jest to m.in. otwarty rachunek w sklepie spożywczym, w którym bielszczanka robi codzienne zakupy. Z zebranych pieniędzy zostanie przeprowadzony remont jej mieszkania, zostanie opłacony czynsz a także zostanie zorganizowana opieka zdrowotna (m.in. wizyta u protetyka, aparat słuchowy). Kobieta doczeka się też prawdopodobnie altanki w ogródku, o której od dawna bardzo marzy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy