Kobiety nie dajcie się rakowi. Zróbcie bezpłatną mamografię!

Region, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 15.11.2019 15:00,
Niebawem w Żywcu przeprowadzone zostaną bezpłatne badania mammograficzne. Swój stan zdrowia sprawdzić mogą Panie w wieku od 50 do 69 lat. Warto to zrobić i zyskać spokój.
Kobiety nie dajcie się rakowi. Zróbcie bezpłatną mamografię!
Czy urodziłaś się w latach 1950-1969?

Wkrótce odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
- są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED zlokalizowana będzie przy Miejskim Centrum Kultury (Aleja Wolności 4) w Żywcu. Swój stan zdrowia kobiety sprawdzić mogą 29 listopada i 6 grudnia od godz. 8.00 do godz. 15.00.

- Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii - informują organizatorzy akcji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy