Koniec dużej inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 12.03.2021 13:39,
W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zakończyła się inwestycja związana ze zmianą lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii. Modernizacja sfinansowana została dzięki dotacji z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w wysokości 2,6 mln złotych.
Koniec dużej inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Po remoncie Oddział Neurologiczny z pododdziałem udarowym zajmuje dwa skrzydła budynku A, gdzie do tej pory funkcjonowała chirurgia. Obecnie dla pacjentów dostępnych jest 37 łóżek. Docelowo będzie ich 50. Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, który zajął pomieszczenia po neurologii, dysponuje 40 miejscami dla pacjentów.

Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej podkreśliła, że inwestycja prowadzona była w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Dlatego bardzo się cieszę, że udało się ją zrealizować. Szpital Wojewódzki jest obecnie jedyną jednostką na terenie powiatu bielskiego i żywieckiego, która posiada Oddział Neurologiczny z pododdziałem udarowym. W ciągu dwóch ostatnich lat zlikwidowano taki oddział w Beskidzkim Centrum Onkologii Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej. Obecnie trwa również wygaszanie neurologii w Szpitalu Kolejowym w Wilkowicach. – powiedziała szefowa bielskiej placówki.


Dyrektor dodała, że 50 łóżek dostępnych dla pacjentów na neurologii to minimum, jakie powinno funkcjonować w naszym regionie. – Na choroby neurologicznecierpi bardzo wiele osób. Z naszych obserwacji wynika, że ten problem dotyka coraz młodszych ludzi. - podkreśliła Sabina Bigos-Jaworowska.

Łukasz Matlakiewicz, z- ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego powiedział, że w ramach inwestycji odnowiono wszystkie pomieszczenia, w których funkcjonują oba oddziały. – Tam, gdzie była taka możliwość wykonaliśmy dodatkowe sanitariaty. Wszędzie wymieniono posadzki. W wielu miejscach zainstalowaliśmy także system ochrony ścian, w postaci specjalnych wykładzin, które chronią przed uszkodzeniem – wyjaśnił dyrektor.

Modernizacja związana z przeniesiem Neurologii i Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej miała rozpocząć się w kwietniu ubiegłego roku. Pandemia SARS –CoV-2 sprawiła jednak, że ekipie budowlanej udało się wejść na teren inwestycji w połowie czerwca. Prace realizowane były w reżimie sanitarnym. Rejon budowy został całkowicie zamknięty. Pracownicy firmy zewnętrznej nie mieli kontaktu z pracownikami szpitala ani z pacjentami.

Cała inwestycja kosztowała 2 mln 950 tysięcy złotych.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy