Maturalne wyniki w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 05.07.2022 14:12,
We wtorek (5.07) Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych.
Maturalne wyniki w Bielsku-Białej
Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych zdawanych na poziomie podstawowym co najmniej 30% punktów możliwych do zdobycia. W przypadku przedmiotów do wyboru zdawanych na poziomie rozszerzonym nie było progu zaliczeniowego. W tym roku nie było egzaminów ustnych.

W skali całego kraju maturę zdało 78,2 proc. maturzystów. Prawo do poprawki posiada 15,5% osób; a matura została niezdana przez 6,3% absolwentów.

Egzamin z języka polskiego zdało 95% uczniów, z egzaminem z matematyki poradziło sobie 82% maturzystów, a egzamin z języka angielskiego zdało 94% zdających.


Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki. Egzamin poprawkowy ma odbyć się 23 sierpnia.

Z danych zebranych przez bielski ratusz wiadomo, że w Bielska-Białej do wszystkich egzaminów przystąpiły 2.444 osoby. Jeśli chodzi o egzamin z języka polskiego poziom podstawowy z wynikiem zdawalności 97 proc. uplasowaliśmy się na trzecim miejscu w województwie śląskim. Pierwsze miejsce zdobyli maturzyści z powiatu cieszyńskiego, uzyskując zdawalność na poziomie 99 proc. Do egzaminu z języka angielskiego u nas przystąpiło 2.418 osób, zdawalność na poziomie 96 proc. zapewniła nam trzecią lokatę. Pierwszą zdobyli uczniowie z powiatu bielskiego, zdając na 98 proc. Natomiast wyniki z egzaminu z matematyki na poziomie 84 proc. zdawalności sklasyfikowały nas na czwartym miejscu w województwie śląskim. W tym przedmiocie najlepsi okazali się maturzyści z Gliwic.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy