Mogło dojść do tragedii. Kierowcy, patrzcie w lusterka! [VIDEO]

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 17.04.2019 13:42,
Zobaczcie nagranie.
Mogło dojść do tragedii. Kierowcy, patrzcie w lusterka! [VIDEO]

Niebezpieczna sytuacja jaka została zarejestrowana za pomocą kamery samochodowej, nagrana na drodze szybkiego ruchu w kierunku Bielska-Białej, pokazuje jak ważne jest spoglądanie w lusterka podczas manewrów na drodze.

Co widzimy na nagraniu? Kierowca samochodu osobowego zmieniając pas ruchu z lewego na prawy, najprawdopodobniej nie popatrzył w lusterko i praktycznie w trakcie manewru zmiany pasa włączył kierunkowskaz. Na szczęście szybka reakcja kierowcy nadjeżdżającego prawym pasem, nie doprowadziła do zderzenia pojazdów i być może uchroniła innych użytkowników słynnej „Świętoszówki” przed kraksą.

Apelujemy o rozwagę i jazdę zgodnie z przepisami. Kierunkowskaz służy do zasygnalizowania manewru, włączanie kierunkowskazu już w trakcie manewru, nie daje szansy kierowcy za nami do jakiejkolwiek reakcji.

Pamiętajmy także o tym, że dobry kierowca wie co się dzieje przed nim, ale też obserwuje drogę za pojazdem.

Zobaczcie nagranie

źródło: Polscy Kierowcy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy