Najnowocześniejszy w Polsce angiograf trafił do bielskiej kliniki

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 11.09.2020 14:30, PG
Sprzęt wspiera diagnostykę i leczenie naczyń krwionośnych. To nowoczesny system, oferujący precyzję i skuteczność leczenia podczas nawet najbardziej wymagających zabiegów. Jako platforma nowej generacji pozwala zachować najwyższy poziom opieki nad pacjentem przez wiele lat.
Najnowocześniejszy w Polsce angiograf trafił do bielskiej kliniki

10 września odbyła się oficjalna prezentacja pierwszego w Polsce angiografu ARTIS icono, który został zainstalowany w oddziale kardiologicznym Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej.

Podczas wydarzenia, zorganizowanego zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi, zaprezentowano odświeżony wygląd placówki i przedstawiono najnowszy zakup: nowoczesny angiograf ARTIS icono firmy Siemens Healthineers, który ma wspomóc diagnostykę i leczenie chorób naczyń krwionośnych u kilku tysięcy osób rocznie. Pacjenci bielskiego oddziału PAKS jako pierwsi w Polsce będą mogli skorzystać z możliwości, jakie daje to urządzenie.

- Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca nie tylko wrosły w nasze miasto, ale się tutaj zadomowiły, z czego bardzo się cieszymy. Jesteśmy otwarci na współpracę. Wypracowaliście sobie państwo mocną markę. Jej stworzenie wymagało nie tylko dobrego sprzętu, ale przede wszystkim doskonałej kadry, która dzięki swojemu zaangażowaniu ratuje skutecznie ludzkie życie - mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Siedziba Polsko-Amerykańskich Klinik Serca została odświeżona i zmodernizowana: oprócz standardowych prac remontowych zdecydowano się na modyfikację budynku, która usprawni procesy medyczne i poprawi bezpieczeństwo w czasach pandemii COVID-19.

- Podczas prac remontowych zostały wprowadzone specjalne adaptacje, które ograniczają do minimum kontakt pacjenta z osobami postronnymi. Stworzyliśmy m.in. strefy usprawniające pobieranie wymazów, aby zminimalizować ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 – informuje ordynator Oddziału PAKS w Bielsku-Białej i dyrektor ośrodka prof. Krzysztof Milewski.

Bielski oddział PAKS, jako pierwszy w kraju, został wyposażony w angiograf ARTIS icono firmy Siemens Healthineers. Sprzęt wspiera diagnostykę i leczenie naczyń krwionośnych. To nowoczesny system, oferujący precyzję i skuteczność leczenia podczas nawet najbardziej wymagających zabiegów. Jako platforma nowej generacji pozwala zachować najwyższy poziom opieki nad pacjentem przez wiele lat.

- W Bielsku-Białej wykonujemy bardzo dużą liczbę zabiegów, głównie w chorobie wieńcowej oraz wadach strukturalnych serca. W ubiegłym roku na oddziale wykonaliśmy 3600 procedur i 1100 angioplastyk wieńcowych, angiograf jest więc niezbędnym i mocno eksploatowanym urządzeniem. Dlatego przy wyborze nowych urządzeń braliśmy przede wszystkim pod uwagę to, aby nowy sprzęt miał najwyższą możliwą jakość obrazowania, możliwość ustawiania parametrów pod indywidualne preferencje lekarza wykonującego zabieg, a ponadto zapewniał bezpieczeństwo dla operatora i pacjenta. Sprzęt firmy Siemens Healthineers wszystko to gwarantuje. Naszym priorytetem jest zdrowie i życie naszych pacjentów i staramy się zapewnić im opiekę na najwyższym możliwym poziomie – komentuje ordynator Krzysztof Milewski.

System przetwarzania obrazu angiografu – OPTIQ – utrzymuje stałą jakość obrazu dopasowaną do indywidualnych preferencji operatora, niezależnie od pacjenta, procedury czy ustawienia ramienia aparatu. ARTIS icono wyposażony jest także w liczne systemy redukujące dawkę promieniowania, którą otrzymuje pacjent, a także w inteligentne rozwiązania skracające czas ustawiania i przygotowywania aparatu. Zapewnia także optymalizację parametrów obrazowania i standaryzację procedur, oferując jednocześnie ważną w pracowni naczyniowej elastyczność wykonywania poszczególnych kroków. Aparat jest dodatkowo wyposażony w system echo-nawigacji, czyli pełną integrację angiografu z aparatem ultrasonograficznym. Ułatwia to orientację przestrzenną w sercu i daje kardiologowi interwencyjnemu większą precyzję i kontrolę w trakcie zabiegu.

- To pierwsza w Polsce instalacja naszego najnowszego angiografu ARTIS icono. Nie jest przypadkiem, że odbyła się właśnie w klinice naszego strategicznego partnera – podkreśla Joanna Miłachowska, prezes Siemens Healthineers. – Jesteśmy dumni, że zostaliśmy obdarzeni zaufaniem PAKS w tak wyjątkowym projekcie. Mówimy tu nie tylko o imponującej modernizacji floty aparatów angiograficznych i ramion C, ale także o wieloletniej współpracy serwisowej. Co więcej, zaplanowaną na półtora roku instalację 12 angiografów udało się sfinalizować w rekordowo krótkim czasie pół roku.

W spotkaniu udział wzięli udział przedstawiciele świata medycznego, a także prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik.źródło: UM Bielsko - Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy