Niebezpiecznie w lasach

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 14.04.2021 13:51, foto: pixabay.com
Niebezpiecznie w lasach

O powstrzymanie się od spacerów w miejskich lasach przez kilka najbliższych dni apeluje leśniczy Lasu Komunalnego w Bielsku-Białej Paweł Staszewski. Apel wynika z zagrożenia, jakie niosą ze sobą ostatnie intensywne opady mokrego śniegu. W lesie występuje bowiem okiść, czyli na gałęziach drzew i krzewów zalega gruba warstwa ciężkiego, mokrego śniegu.

- Efekt okiści jest taki, że łamią się gałęzie i całe drzewa – mówi Paweł Staszewski. - A to zagrożenie dla spacerujących. Dlatego mamy prośbę do mieszkańców, żeby na te parę dni intensywnych opadów odpuścili sobie spacery po lesie. Jest dość duże niebezpieczeństwo zagrożenia nawet życia. Już w tej chwili są miejsca, gdzie większe konary, gałęzie czy nawet całe drzewa połamały się i przejście jest bardzo utrudnione – dodaje leśniczy.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy