Nowy pawilon Beskidzkiego Centrum Onkologii na finiszu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 06.03.2021 15:28, foto: Michał Stasicki
To ważny moment budowy nowego pawilonu Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przy ul. Wyzwolenia 18. 5 marca rozpoczęło się podłączanie do nowego budynku gazów medycznych. Całe przedsięwzięcie potrwa dwie-trzy doby.
Nowy pawilon Beskidzkiego Centrum Onkologii na finiszu

Tego dnia nastąpi wyłączenie istniejących gazów medycznych, oraz przepięcie ich ze starego do nowego budynku szpitala. To bardzo poważna operacja na żywym organizmie. W związku z całym przedsięwzięciem od 5 marca w starym budynku szpitala ograniczona zostanie liczba zabiegów operacyjnych. Sytuacja powinna wrócić do normy w poniedziałek.

Wszystkie stanowiska łóżkowe i zabiegowe w nowym pawilonie posiadają pełną instalację gazów medycznych, co obrazuje skalę weekendowej operacji polegającej na przepięciu i sprawdzeniu sprawności systemu.

Budowa nowego segmentu Bielskiego Centrum Onkologii przy ul. Wyzwolenia 18 rozpoczęła się w drugiej połowie 2019 roku. Prace idą zgodnie z planem. Do czerwca tego roku pięciokondygnacyjny budynek zostanie wyposażony. Później odbędą się konieczne odbiory.

Do nowego budynku przeniesiony zostanie oddział chirurgii i blok operacyjny. Miejsce znajdą tam również Zakład Diagnostyki Obrazowej z pracownią RTG, pracownie tomografii komputerowej, pracownia mammografii, biopsji stereotaktycznej oraz pracownie USG, izba przyjęć wraz z rejestracją, zakład medycyny nuklearnej, pracownia rezonansu magnetycznego i podręczna sterylizacja.

Budowa odbywa się w ramach projektu Nowoczesna baza Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej i jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji to 119 mln zł, dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 76 mln zł.


Poza budową nowego segmentu, projekt zakłada również zakup wyposażenia i aparatury medycznej.

źródło: Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy