reklama

Nowy sprzęt z WOŚP dla bielskiego szpitala

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 05.07.2022 12:00,
Nowoczesny mikroskop operacyjny, wart ok. 300 tys. zł trafił do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. To kolejny już w tym roku dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla naszej placówki.
Nowy sprzęt z WOŚP dla bielskiego szpitala

Dziecięcy szpital otrzymał od WOŚP otolaryngologiczny mikroskop operacyjny z podglądem asystenckim oraz monitorem. Urządzenie ma zastosowanie głównie podczas mikrochirurgicznych zabiegów uszu oraz krtani. Dzięki niemu zarówno wykonujący zabieg lekarz, jak i cały towarzyszący mu zespół operacyjny w dużym powiększeniu widzi to, co gołym okiem zobaczyć jest trudno.

Dodajmy, że to już kolejny w tym roku dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Wcześniej przekazała ona tej placówce medycznej neuromonitor, zestaw endoskopowy, kobolator laryngologiczny oraz lampy czołowe. Łączna wartość tegorocznego wsparcia WOŚP dla dziecięcego szpitala wynosi około 640 tysięcy zł.

- Z pewnością nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to od wielu lat wierny przyjaciel Szpitala Pediatrycznego, na którego zawsze możemy liczyć. W imieniu małych pacjentów naszego szpitala bardzo za to wsparcie dziękuję. Nowoczesny sprzęt medyczny, jaki otrzymujemy od WOŚP umożliwia nam bowiem zarówno podnoszenie jakości świadczonych usług jak i poszerzanie ich zakresu - mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor bielskiej placówki.

źródło: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej/MF

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy