Ostre kazanie w bielskim kościele: ksiądz o bandytach w sutannach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 13.05.2019 16:20, DK
Ostre kazanie w bielskim kościele: ksiądz o bandytach w sutannach

W niedzielę (12.05) w kościele św. Pawła w Bielsku-Białej, ks. dr Przemysław Sawa, misjonarz miłosierdzia, przełożony Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, wygłosił homilię w której odniósł się do wydarzeń przedstawionych w filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

Było ostro. Ksiądz w swoim kazaniu mówi o bandytach w sutannach, o homoseksualizmie wśród księży a także o szeroko pojętej ideologii LGBT.

- Odrzucają również Ewangelię księża, którzy są bandytami w sutannach. Oglądnąłem ten film i aż mi jest ciężko stawać przed wami i odprawiać mszę świętą - stwierdził.

Zobaczcie: (od 22 min)


Film braci Sekielskich miał swoją premierę w sobotę (11.05) i dokładnie 48h później został odtworzony ponad 7,7 mln razy.

W filmie przedstawione są historie ofiar rzeczonych „bandytów w sutannach”. Jednym z nich, jest wieloletni kapelan „Solidarności” ks. Franciszek Cybula, który w latach 1969-90 był zarejestrowanym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa pod pseudonimem „Franek”. Film ukazuje głównie hipokryzję duchownych oraz problem „zamiatania pod dywan” wszelkich przejawów pedofilii.

Zobaczcie film.


xxx

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy