Policjanci tropią złodziei choinek i nie tylko [foto]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 16.12.2019 19:00, ap
Podczas cyklicznych akcji „Bezpieczny Las" mundurowi ujawniają kierowców, którzy mimo zakazu wjeżdżają do lasu. Na celowniku funkcjonariuszy są także złodzieje choinek oraz amatorzy quadów i motocrossów.
Policjanci tropią złodziei choinek i nie tylko [foto]
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jasienicy i Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili działania „Bezpieczny Las”.Strażnicy z Nadleśnictwa Bielsko przekazali policjantom informacje o miejscach najbardziej zagrożonych kradzieżami drewna i choinek. Z kolei mundurowi przekazali im informacje, które uzyskują od mieszkańców podczas obchodu oraz wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeń dotyczących rozjeżdżania terenów leśnych przez quady i motocrossy. Po naradzie policjanci i strażnicy leśni wyruszyli razem na wspólne patrole.

- Celem prowadzonych cyklicznie wspólnych działań jest przede wszystkim zapobieganie nielegalnemu wjazdowi do lasu kierujących quadami i motocrossami oraz zapobieganie kradzieżom drewna i choinek z lasu. Policjanci wspólnie z doświadczonymi strażnikami patrolują rejony objęte planami działań priorytetowych, skoncentrowanych na wyeliminowaniu przypadków łamania prawa na terenach leśnych i rekreacyjnych. Tereny leśne zagrożone rozjeżdżaniem szlaków przez kierujących tymi pojazdami są położone w rejonach służbowych komisariatów w Jasienicy i bielskiej dwójki, dlatego dzielnicowi podejmują wspólne inicjatywy, aby lepiej reagować na przypadki łamania prawa - wyjaśnia asp. szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Działania prowadzone były na terenie Beskidu Śląskiego w rejonach Jaworza i Bielska-Białej. W akcji mundurowi wykorzystali jeden z przekazanych bielskiej Policji Fordów Rangerów. Dzięki temu Policjanci poza patrolowaniem leśnych dróg i szlaków turystycznych sprawdzali także niedostępne tereny górskie i bezdroża położone w okolicy szczytu Błatniej.

Policjanci zapowiadają kontynuację takich działań w przyszłości.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy