Ponad 7000 osób zaszczepiło się w niedzielę w kościołach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 18.08.2021 11:16,
Akcja została zorganizowana w blisko 150 parafiach na terenie województwa.
Ponad 7000 osób zaszczepiło się w niedzielę w kościołach

W ramach akcji #SzczepimySięZOSP mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu bielskiego w minioną niedzielę skorzystali z możliwości zaszczepienia się w tymczasowych punktach szczepień utworzonych przy niektórych kościołach parafialnych. W organizację punktów szczepień włączyli się również druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy poza pomocą w utworzeniu punktu, w razie potrzeby dowozili osoby potrzebujące transportu na szczepienie.

Z Bielska-Białej i powiatu bielskiego w pomoc przy organizacji mobilnych punktów sczepień przy kościołach parafialnych włączyły się jednostki OSP: Kaniów, Kamienica, Lipowiec, Mazańcowice, Jaworze oraz Szczyrk. W Kaniowie z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 skorzystało 51 osób.

W sumie w niedzielnej akcji wzięło udział prawie 150 kościołów z terenu województwa śląskiego. Zaszczepiło się 7 137 osób.

foto: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy