Przekaż 1 proc. podatku na rzecz fundacji, która wspiera szpital pediatryczny w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 24.01.2020 09:55, INFORMACJA PRASOWA
Czas rozliczeń z fiskusem. Komu przekazać 1% podatku? Oto jedna z propozycji.
Przekaż 1 proc. podatku na rzecz fundacji, która wspiera szpital pediatryczny w Bielsku-Białej

Sprzęt medyczny o wartości 445 tys. zł- takie wsparcie szpital pediatryczny w Bielsku-Białej otrzymał dotychczas od fundacji „Razem dla dzieci”. To m.in. kardiomonitory, sprzęt do artroskopii, łóżka szpitalne z materacami i szafkami, zestaw do wykonywania zabiegów ortopedycznych itp. Dzięki temu poprawiła się jakość diagnostyki i wykonywanych zabiegów oraz komfort pobytu małych pacjentów.

Fundacja na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego „Razem dla dzieci” pozyskuje sponsorów, ale tak naprawdę każdy może ją wesprzeć. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, w związku z czym można jej przekazać odpis 1 proc. swojego podatku za 2019 r. To ważne źródło, tylko w ostatnim roku przyniosło prawie 16 tys. zł „Wszystkie dzieci są nasze, a szpital pediatryczny w Bielsku-Białej jest jedyną taką placówką w regionie”- starosta bielski Andrzej Płonka namawia do wspierania fundacji.

Z funkcją prezesa fundacji „Razem dla dzieci” pożegnała się Małgorzata Szwed, przewodnicząca Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej. Kierowała organizacją przez 2 kadencje od jej założenia w 2014 r. Zastąpi ją Teresa Zejma, wieloletnia szefowa bielskiego I Urzędu Skarbowego oraz dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach. Małgorzata Szwed nadal będzie działała na rzecz małych pacjentów- objęła funkcję członka zarządu fundacji.

Warto podkreślić, że wszystkie osoby angażujące się w działalność fundacji wykonują swoją pracę społecznie, bez żadnego wynagrodzenia. Koszty administracyjne: opłaty bankowe, utrzymanie strony internetowej, opłaty pocztowe w ostatnich latach wyniosły ok. 2 tys. zł.


Zachęcamy gorąco w imieniu małych pacjentów Szpitala do wspierania Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej „Razem dla Dzieci”.

Organizacja pożytku publicznego, KRS: 0000501927 .

Aby wesprzeć powyższe działania, możecie Państwo przekazać odpis 1% podatku za rok 2019 lub dokonać darowizny na konto Fundacji - Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. w Bielsku-Białej

ul. S. Sempołowskiej 21, Numer: 86 1930 1770 2130 0119 9125 0001.


Istnieje także możliwość przekazania darowizny za pośrednictwem systemu PayPal uruchomionego na stronie Fundacji: www.razemdladziecibielsko.org.pl.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy