Ruszyła poradnia hematologiczna w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 18.01.2022 11:24, Informacja Prasowa
Poradnia Hematologiczna funkcjonująca w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od 1 stycznia 2022 roku przyjmuje pacjentów w ramach kontraktu z NFZ.
Ruszyła poradnia hematologiczna w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Do tej pory pacjenci leczeni byli w Beskidzkim Centrum Onkologii Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II. Placówka dokonała jednak cesji na rzecz Szpitala Wojewódzkiego. Celem uruchomienia poradni jest zabezpieczenie świadczeń medycznych w tym zakresie.

W ramach cesji Szpital Wojewódzki przejął pacjentów, którzy do tej pory leczeni byli w Beskidzkim Centrum Onkologii Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II.

Poradnia Hematologiczna zajmuje się m.in. profilaktyką, wczesnym wykrywaniem chorób układu krwiotwórczego, a także diagnostyką onkologiczną.

Poradnia jest czynna w poniedziałki od godziny od 8.00 do 18.30, we wtorki od 11.30 do 14.30, w środy od 8.00 do 13.00 i w czwartki od 8.00 do 14.30.

Rejestrować telefonicznie można się pod numerem: 33 -810 20 33.

W Szpitalu Wojewódzkim działa oddział hematologii, który zajmuje się diagnostyką, leczeniem schorzeń układu krwiotwórczego, w tym chemioterapią nowotworów krwi i układu limfatycznego.

Prowadzona jest także wysokospecjalistyczna diagnostyka, w tym badania genetyczne, molekularne i z wykorzystaniem cytometrii przepływowej, które odbywają się we współpracy z klinicznym Oddziałem Hematologii i Transplantacji Szpiku w Katowicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy