Ruszyła zbiórka pomocy dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 08.06.2020 19:41, PG
Poszkodowani kaniowianie są załamani i zrozpaczeni.
Ruszyła zbiórka pomocy dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną

Żywioł, który przeszedł w niedzielę (7.06) po południu przez Kaniów uszkodził dachy na 22 domach i 1 budynku gospodarczym. Zostały naruszone ściany, konstrukcje budynków.

Na miejscu w Kaniowie pracowało 25 zastępów strażaków: 7 z Państwowej Straży Pożarnej oraz 18 z Ochotniczej Straży Pożarnej. W sumie działania prowadziło ponad 130 strażaków. Do wieczora udało się zabezpieczyć uszkodzone dachy plandekami i foliami. Na miejscu były również 2 samochody pogotowia energetycznego i pogotowie gazowe. Działania zabezpieczały 3 radiowozy policji.

Aż 11 domów uszkodzonych zostało na ul. Dankowickiej, 7 na ul. Grobel Borowa. Ucierpiało także mienie mieszkańców przy ul. Jasnej i Torowej.

Ruszyła zbiórka pomocy dla poszkodowanych kaniowan: https://zrzutka.pl/uyc3jn


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy