Rzecznik bielskiej diecezji obejrzał film o pedofilii w Kościele. Mocny komentarz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 15.05.2019 16:00,
Rzecznik bielskiej diecezji obejrzał film o pedofilii w Kościele. Mocny komentarz

Rzecznik prasowy kurii bielsko – żywieckiej ks. Jacek Pędziwiatr na swoim prywatnym profilu na facebooku wypowiedział na temat głośnego braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w kościele, który w serwisie YouTube ma już prawie 15 mln wyświetleń. Jednocześnie kuria odmówiła nam wywiadu m.in. w tej sprawie i nigdzie w mediach nie przedstawiła swojego stanowiska.

Ksiądz przyznał, że obejrzał film Sekielskiego i ostro stwierdził, że aby się coś zmieniło to obecne pokolenie musi wymrzeć.

- TAMTEGO filmu nie oglądałem (nie przypadł mi do gustu "Dom zly" czy "Wołyń"). To była fikcja, choć inspirowana faktami, pozostawiająca miejsce na dyskusje. Pod ich wpływem pomyślałem, że dla zadośćuczynienia powszechnym oczekiwaniom najlepiej byłoby spalić na stosie albo rozstrzelać tak gdzieś z tysiąc zepsutych księży. A gdyby się tylu nie znalazło, zawsze przecież można dobrać z uczciwych.

- TEN wczorajszy film obejrzałem. Fakty. Zła nie da się naprawić - pomyślałem. Cóż z tego, że po Norymberdze powywieszano zbrodniarzy. Tatuaże numerów na przedramionach ofiar pozostały.

- Żenująco brzmi słowo "przepraszam", podobnie jak każde inne tłumaczenie. Całowanie rąk budzi traumatyczne wspomnienia. Pieniądze są kolejną, niemoralną propozycją. Obawiam się, że czeka nas wędrówka przez pustynię. Musi wymrzeć to pokolenie. Innego wyjścia nie ma.

- Nie jestem samotną wyspą, ale częścią tego lądu. Nie pytam, komu bije dzwon. Słucham go z trwogą.- napisał na swoim prywatnym facebooku ks. Jacek Pędziwiatr.Ostatnio głośno było także o kazaniu księdza w jednym z bielskim kościołów, w którym ostro wypowiedział się o ostatniej sytuacji.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy