Samorządowcy oficjalnie pożegnali szefową bielskiego szpitala

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 30.09.2021 14:46, INFORMACJA PRASOWA
Pożegnanie dyrektorki BCP – Olszówka
Samorządowcy oficjalnie pożegnali szefową bielskiego szpitala

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu dziękowano Lucynie Łagowskiej, która kończy pracę na stanowisku dyrektora Bielskiego Centrum Psychiatrii – Olszówka. W związku z tym, że 2 konkursy na jej następcę nie przyniosły rozstrzygnięcia, na pełniącą obowiązki szefowej bielskiego centrum powołano dr Izabelę Dydo-Konior, dotychczasową dyrektor ds. lecznictwa w tej placówce. Rozpocznie ona pracę od października.

Lucyna Łagowska przepracowała w bielskiej placówce 30 lat. Zanim została dyrektorem, była naczelną pielęgniarką. Teraz przechodzi na emeryturę. – Nasz szpital dzięki pani dyrektor zrobił ogromny skok naprzód, jeśli chodzi o warunki lokalowe i kadrę lekarską. Olszówka realizuje program pilotażowy Centra Zdrowia Psychicznego Ministerstwa Zdrowia – dziękował na sesji starosta Andrzej Płonka. Lucyna Majewska, naczelniczka wydziału zdrowia w bielskim starostwie dodaje, że upór dyrektor Łagowskiej doprowadził do otrzymania z ministerstwa zgody na prowadzenie specjalizacji w zakresie psychiatrii dla lekarzy.

Obecnie przy ul. Olszówka szkoli się 8 lekarzy rezydentów. W minionym tygodniu były odbiory techniczne oddziału dziennego psychiatrycznego rehabilitacyjnego, który przeszedł gruntowną modernizację. – Nadal jest ciasno. Mówimy o potrzebach ok. 270 tys. dorosłych mieszkańców powiatu bielskiego i miasta Bielska-Białej. Myślę jednak, że kiedy uruchomimy drugie centrum psychiatrii w Bielsku-Białej, a docelowo gdyby jeszcze doszły Czechowice-Dziedzice, to temat będzie załatwiony – mówi Lucyna Łagowska.

Izabela Dydo-Konior jest lekarzem psychiatrą, związaną z Bielskim Centrum Psychiatrii – Olszówka od końca 2009 r. Zastępca lekarza kierującego oddziałem całodobowym psychiatrycznym ostatnio pełniła funkcję dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu przy ul. Olszówka. Na p.o. dyrektora BCP została powołana do końca marca 2022 r.

źródło: M. Fritz / Powiat BielskiZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy