Stypendia dla uzdolnionej młodzieży z Bielska-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 07.09.2022 14:43, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Stypendia dla uzdolnionej młodzieży z Bielska-Białej

65 uczniów zostało nagrodzonych jednorazowym stypendium Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022. Stypendia wręczał 6 września w Ratuszu prezydent Jarosław Klimaszewski.

- To, że nasze miasto od lat ma najwyższe wyniki w nauczaniu, nie jest przypadkiem i nie dzieje się samo. To wspólny wysiłek dzieci, rodziców i nauczycieli połączony z systemem edukacji działającym na terenie Bielska-Białej. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że największe wydatki z budżetu miasta idą na oświatę; co roku dokładamy ponad 100 milionów, aby ten system był na jak najwyższym poziomie. Nie żałujemy tych pieniędzy, gdyż wykształcenie młodych to najlepsza inwestycja nie tylko dla miasta, ale dla całego kraju. Bo cóż możemy dać lepszego młodzieży niż odpowiedni poziom edukacji i staranne wychowanie? Z tego możemy być dumni, a dzisiejsza uroczystość i nagrody mają być dopingiem do dalszych, jeszcze lepszych wyników- mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

W spotkaniu uczestniczyli stypendyści, ich rodzice i dyrektorzy szkół, władze samorządowe reprezentowali przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu Rady Miejskiej Małgorzata Zarębska oraz zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia.

Stypendia otrzymali uczniowie wszystkich typów szkół publicznych i niepublicznych, którzy w minionym roku szkolnym pobierali naukę na terenie Bielska-Białej i uzyskali bardzo wysoką średnią ocen oraz tytuł laureata konkursu przedmiotowego, olimpiady przedmiotowej lub konkursu artystycznego.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy