Świętowali jubileusze. Uroczystość z Urzędzie Stanu Cywilnego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 30.04.2021 14:29, fot. Anna Bielak/USC
Bielsko-Biała jest jednym z niewielu miast w Polsce, które może pochwalić się sporą liczbą mieszkających tu stulatków oraz małżeńskich jubilatów z 50-letnim i dłuższym stażem.
Świętowali jubileusze. Uroczystość z Urzędzie Stanu Cywilnego

Sytuacja pandemiczna opóźniła wręczanie jubilatom medali za długoletnie pożycie małżeńskie, dlatego dopiero teraz zostały wręczone odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP osobom świętującym półwiecze związku małżeńskiego w 2020 roku.

Obecnie nie można jeszcze urządzać uroczystych spotkań jubilatów w Ratuszu, dlatego poszczególne pary o umówionej godzinie pojawiają się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Biesku-Białej i odbierają gratulacje od władz miasta oraz prezydenckie medale. Wszystko w trosce o zdrowie jubilatów.

28 kwietnia w Urzędzie Stanu Cywilnego medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrały następujące pary: Irena i Zbigniew Bartkowscy, Ewa i Stanisław Ciecierscy, Renata i Stefan Faronowie, Krystyna i Franciszek Haratykowie, Krystyna i Andrzej Kaniewscy, Maria i Stanisław Lebiodowie, Ewa i Jan Strojni [na zdjęciu], Marianna i Władysław Sznajderowie, Barbara i Jerzy Wiktorkowie, Stanisława i Jan Włochowie. Natomiast 60 lat wspólnego życia świętowali Władysława i Henryk Borowieccy, a 65 lat małżeństwa Irena i Bronisław Brandysowie.

Kolejni jubilaci małżeńscy pojawiali się w USC 29 kwietnia. Byli to - Zofia i Gotfryd Banetowie, Teresa i Janusz Bisztygowie, Barbara i Zbigniew Deptuchowie. Natomiast 60 wspólnie przeżytych lat świętowali - Marianna i Gustaw Getlerowie, Hanna Kopycińska-Jaszczurowska i Ireneusz Jaszczurowski, Gertruda i Stanisław Kaczorowie, Maria i Stanisław Lewandowiczowie, Danuta i Jan Lewandowscy, Józefa i Stanisław Mozgałowie, Elżbieta i Mieczysław Sitkowie, Władysława i Józef Tomaszkowie. W tym też dniu gratulacje odebrali Urszula i Ryszard Kusiowie, którzy przeżyli wspólnie 65 lat.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie miasta obchodzące 50. rocznicę ślubu w pierwszym półroczu 2021 r. mogą już zgłaszać ten fakt do bielskiego USC. Jubileusz można zgłosić osobiście lub telefonicznie pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie małżeńskiego jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy