Trwa walka o życie Kasi z Kobiernic

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 28.11.2020 17:44,
Kasia Wojtyła (z domu Bucka) z Kobiernic ma 29 lat, jest mamą dwójki dzieci 5-letniego Szymona i 8-letniej Mai.
Trwa walka o życie Kasi z Kobiernic

W lutym zdiagnozowano u niej mięsaka tkanek miękkich z przerzutami na wątrobę i płuca. Kasia znajduje się pod opieką lekarzy z warszawskiego Centrum Onkologii

Niestety nie kwalifikuje się do operacji ponieważ nowotwór jest zbyt zaawansowany i bardzo rozległy. Nowotwór jest także radio odporny, czyli nie ma możliwości zastosowania radioterapii jako metody leczenia. Obecnie Kasia jest po 9 cyklach chemii czerwonej i białej, niestety guzy na wątrobie się powiększyły. Szansą dla Kasi jest leczenia w klinice w Niemczech specjalizującej się w leczeniu nowotworów tego typu.

Niestety finansowo jest to poza jej zasięgiem. Koszt terapii w niemieckiej klinice waha się w granicach 10-15 tys. euro za miesiąc-jest to chemioterapia. Następnie w klinice w Krakowie stosuje się leczenie protonowe, które polega na celowaniu bezpośrednio w guzy, nie zatruwając i nie niszcząc przy tym całego organizmu.

Koszt tego leczenia też jest dość wysoki. Waha się w granicach 30-50 tys. złotych. Kasia założyła zbiórkę na portalu https://zrzutka.pl/mr8fbu gdzie można dokonywać wpłat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy