Trwają zapisy do Beskidzkiego Dyktanda. Każdy może się zgłosić

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 14.05.2019 10:23, INFORMACJA PRASOWA
Tylko do poniedziałku 20 maja można zgłaszać się do tegorocznego VI Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.
Trwają zapisy do Beskidzkiego Dyktanda. Każdy może się zgłosić
Poniżej komunikat organizatorów w tej sprawie.

CHCESZ ZDOBYĆ TYTUŁ BESKIDZKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII? I STAĆ SIĘ POSIADACZEM PIÓRA PREZYDENTA BIELSKA-BIAŁEJ?

Nic prostszego: do 20 maja możesz zgłosić się – tutaj bezpośredni link do formularza rejestracyjnego: https://vidyktando.webankieta.pl/ – do tegorocznego VI Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej, które odbędzie się w czwartek 30 maja w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.


GŻEGŻÓŁKA czy GRZEGRZÓŁKA?

Sprawdź się w Dyktandzie

- zapisy już ruszyły!


To przede wszystkim fantastyczna możliwość sprawdzenia znajomości ojczystego języka. Co ważne: Nikt nie dowie się, jak ci poszło. Jeżeli będziesz miał(a) słabszy dzień – twoje wyniki w takim przypadku nie będą nikomu udostępniane. Natomiast w sytuacji, gdy napiszesz dobrze, prestiżowy tytuł i prezydenckie pióro są w Twoim zasięgu, a wraz z nimi atrakcyjne nagrody (patrz: niżej). Honorowy patronat nad imprezą objął prof. Jerzy Bralczyk.

DO KIEDY ZGŁOSZENIA?

Tylko do poniedziałku 20 maja 2019 roku można zgłaszać się do tegorocznego VI Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.

Chętni do sprawdzenia swojej znajomości języka ojczystego muszą się spieszyć – ilość miejsc ograniczona!

POSPIESZ SIĘ ZE SWOIM ZGŁOSZENIEM / ilość miejsc ograniczona:

WEJDŹ TUTAJ, żeby wypełnić formularz przeznaczony dla osób indywidualnych:

https://vidyktando.webankieta.pl/


BARDZO WAŻNE!

WYDRUKUJ / WYPEŁNIJ / ZABIERZ ZE SOBĄ W DNIU DYKTANDA:

Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w Dyktandzie jest poprawne wypełnienie oświadczenia i złożenie go na ręce organizatorów podczas wejścia na salę.

OŚWIADCZENIE DO WYDRUKU:

Oświadczenie dla uczestników VI Beskidzkiego DyktandaJAKIE NAGRODY?

Na uczestników w każdej kategorii czekają w tym roku Pióra Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Puchary Rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, laptopy, tablety, smartwatche oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.

DLA KOGO?

VI Beskidzkie Dyktando, podobnie jak w poprzednich latach, ma formułę otwartą. Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy Bielska-Białej i powiatów – bielskiego, cieszyńskiego, oświęcimskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Podobnie jak w latach poprzednich każde dyktando jest anonimowe.

W szóstej edycji Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach:

  • Open (wszyscy uczestnicy);

  • Junior (uczniowie szkół średnich);

  • Młodziki (uczniowie klas 7 i 8 oraz klas III gimnazjów);

  • VIP – osoby imiennie zaproszone przez Organizatorów


Organizatorzy, w celu usprawnienia procesu rekrutacji, zapraszają nauczycieli (z wyżej wymienionych typów szkół) wraz z uczniami do zgłaszania udziału w tegorocznym Dyktandzie za pośrednictwem osobnego formularza.


TUTAJ FORMULARZ ZGŁOSZENIA DLA SZKÓŁ:

https://vidyktando.webankieta.pl/


PRZEKONAJ SIĘ, ŻE PRZYSŁOWIOWA GŻEGŻÓŁKA NIE TAKA STRASZNA JAK JĄ MALUJĄ…

Żeby ułatwić podjęcie decyzji o wzięciu udziału w tym wydarzeniu, załączamy fragment tekstu Dyktanda z 2018 roku:

" Hanka – z biogeografii alfa i omega, góralka z krwi i kości, harda wnuczka bacy, chce wziąć udział w konkursie sprawdzającym wiedzę o florze i faunie rodzinnych Beskidów. Na temat drzew i roślin wie przecież niemało: zna ekotyp świerka zwany istebniańskim, raz-dwa poda, gdzie rosną buki pospolite, na pewno nie zapomni o skupiskach jodeł. Gdyby padło pytanie o rzadkie okazy, chybaby wybrała zimoziół północny. Nieobcy jest jej również (z okolic Zawoi) piękny okrzyn z łodygą szorstko owłosioną. Świat ptaków też znać trzeba – zachwyca bogactwem: spotkać można strzyżyka, pluszcza i pustułkę, w lasach Wielkiej Raczy są ponadto głuszce.“Zgłoszenia do VI Beskidzkiego Dyktanda można nadsyłać do 20 maja 2019 roku drogą elektroniczną. Formularz zgłoszenia – i jeszcze więcej informacji – na stronach:

www.festiwal.ath.bielsko.pl i www.mdk.bielsko.pl


PODSUMOWANIE:

VI Beskidzkie Dyktando odbędzie się w czwartek 30 maja 2019 roku o godz. 9.00 w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej przy ul. Willowej 2. Jego organizatorami są Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej oraz Katedra Polonistyki Akademii Techniczno-Humanistycznej. Dyktando organizowane jest pod honorowym patronatem prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka w ramach XX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy