W bielskim szpitalu trwa montaż super nowoczesnego akceleratora

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 01.05.2021 17:18, fot. Michał Stasicki, BCO-SM
Skomplikowane, technologicznie zaawansowane urządzenie kosztuje aż 10 mln zł.
W bielskim szpitalu trwa montaż super nowoczesnego akceleratora

Akcelerator liniowy do bardzo precyzyjnych procedur radioterapii już niebawem będzie używany w Bielsku-Białej. Montaż urządzenia trwa właśnie w specjalnie do tego przygotowanym bunkrze w Zakładzie Radioterapii Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego.

Skomplikowane, technologicznie zaawansowane urządzenie kosztuje aż 10 mln zł.

- To ostatni moment, kiedy ten akcelerator tak się prezentuje. Za chwilę będzie zamknięty, zabudowany i oczywiście używany – mówi dyrektor BCO-SM Lech Wędrychowicz.

Dzięki urządzeniu skróci się czas naświetlania pacjentów, umożliwiona zostanie dokładniejsza diagnostyka, a napromieniowanie ograniczy się do minimum. Używanie tak nowoczesnego sprzętu podnosi skuteczność leczenia nawet o 30 procent, a skrócenie czasu poszczególnych sesji zwiększy liczbę pacjentów oraz poprawi warunki pracy techników obsługujących aparat.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy