W Bielsku-Białej licealiści kształcili się pod okiem wybitnych specjalistów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 06.06.2022 10:40, INFORMACJA PRASOWA
Zajęcia odbyły się pod okiem wybitnych specjalistów z Grupy American Heart of Poland.
W Bielsku-Białej licealiści kształcili się pod okiem wybitnych specjalistów
Warsztaty kardiologii i kardiochirurgii dla licealistów odbywające się 1 i 2 czerwca w bielskiej placówce Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, należącej do Grupy American Heart of Poland, stanowiły jedno z wydarzeń towarzyszących Podbeskidzkim Warsztatom Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych.

W spotkaniach z uczniami wzięli udział m.in.: prof. dr hab. Andrzej Bochenek, prof. dr hab. Krzysztof Milewski, senator RP dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor, dr n. med. Witold Gerber oraz dr n. med. Krzysztof Sanetra. Pod ich opieką młodzi entuzjaści medycyny nie tylko mogli poznawać metody badań czy technikę szycia chirurgicznego, ale także obserwować przebieg operacji na otwartym sercu.


W warsztatach wzięło udział łącznie 10 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Była to dla nich forma nagrody za wybitne wyniki osiągnięte podczas olimpiady kardiologicznej. Jak podkreślali sami licealiści, w przyszłości swoją karierę zawodową chcą związać z medycyną, a obecność w bielskiej placówce to dla nich niepowtarzalna okazja do tego, by już teraz zacząć poznawać tajniki pracy w tej branży. Takie wspieranie edukacji kolejnych pokoleń lekarzy stanowi jeden z bardzo istotnych elementów misji Grupy American Heart of Poland.

- Cieszymy się, że możemy aktywnie uczestniczyć w rozwijaniu wśród młodych ludzi pasji do medycyny i udowodnić im, że warto w Polsce kształcić się w tym kierunku – mówił prof. dr hab. Andrzej Bochenek, współzałożyciel Grupy American Heart of Poland. – Dzięki takim spotkaniom możemy pokazywać uczniom, na czym w praktyce polega ten trudny, ale jakże satysfakcjonujący zawód. To dla nas bardzo cenna inicjatywa – podkreślił.

Wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników warsztatów znalazła się m.in. możliwość obserwacji wybranych procedur kardiologicznych i kardiochirurgicznych, jak UKG czy koronarografia. Młodzi pasjonaci uczestniczyli też w operacjach zastawki i wszczepiania bajpasów, podczas których mogli obserwować cały przebieg poszczególnych procesów medycznych. Drugiego dnia czekało na nich szkolenie z szycia chirurgicznego pod okiem dr. n. med. Krzysztofa Sanetry.Dopełnieniem spotkania była okazja do rozmów i wysłuchania doświadczeń zawodowych takich osobistości kardiologii i kardiochirurgii, jak prof. dr hab. Andrzej Bochenek, prof. dr hab. Krzysztof Milewski, senator RP dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor i dr n. med. Witold Gerber. Z tej możliwości uczniowie skorzystali wyjątkowo skwapliwie, zadając liczne pytania na temat tajników pracy lekarza. Na pamiątkę udziału w warsztatach każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat przygotowany przez Grupę American Heart of Poland.

- Swego rodzaju „głód wiedzy” jest w zawodzie lekarza nieodzowny. Tak naprawdę nauka w tej branży nigdy się nie kończy, ciągle poznajemy nowe technologie, wymieniamy się doświadczeniami i testujemy innowacyjne aparatury badawcze. Tym bardziej zatem cieszy nas i dobrze prognozuje na przyszłość tak żywe zainteresowanie uczestników warsztatów poszczególnymi zagadnieniami – podsumował prof. dr hab. Krzysztof Milewski, ordynator Oddziału Kardiologicznego, dyrektor Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej, dyrektor generalny Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy American Heart of Poland.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy