W sobotę zawyją syreny

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 31.07.2020 17:00, PG
W ten sposób uczczona zostanie 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
W sobotę zawyją syreny
W sobotę 1 sierpnia o godz. 17:00 zawyją syreny. W ten sposób uczczona zostanie 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dokładnie w godzinę „W” (wybuchu zrywu) zawyją syreny wojewódzkiego i miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania mieszkańców. Emitowany będzie dźwięk ciągły, trwający 3 minuty - oznaczający odwołanie alarmu.

Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. i miało wyzwolić stolicę spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Zryw planowany na kilka dni zakończył się po 63 dniach. W rocznicę wybuchu powstania syreny przypominają o poległych żołnierzach Armii Krajowej i cywilnych mieszkańcach Warszawy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy