Wycofują się z otwarcia przedszkoli. Dlaczego?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 07.05.2020 20:18,
Pierwszy taki przypadek w regionie.
Wycofują się z otwarcia przedszkoli. Dlaczego?
W zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przedszkola i żłobki będą mogły być otwarte od 6 maja. Tyle, że całą odpowiedzialność za przygotowanie placówek i spełnienie wszystkich wymagań premier scedował na samorządy.


Pojawiły się problemy. Po konsultacjach w gminie Porąbka przedszkola miały być otwarte od 11 maja, ale wójt Paweł Zemanek wycofał się z tego pomysłu. Tak to tłumaczy:

"Szanowni Państwo,

informuje, że po wnikliwej analizie możliwości funkcjonowania placówek przedszkolnych w sytuacji stanu epidemii, zaciągnięciu szeregu opinii i licznych konsultacjach podjąłem decyzję, że Gmina Porąbka nie otworzy swoich przedszkoli w dniu 11 maja 2020r.

Dyrektorzy przedszkoli zostali zobowiązani do stworzenia odpowiednich procedur oraz przygotowania przedszkoli na przyjęcie dzieci zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Początkowo chęć powrotu przedszkolaków do każdego z przedszkoli zgłosiło co najmniej kilkunastu rodziców. W chwili obecnej rodzice, po uzyskaniu informacji o ograniczeniach w przedszkolach (m.in. brak dywanów, zmniejszenie liczby zabawek, częsta dezynfekcja, obsługa dzieci przy czynnościach fizjologicznych w maseczkach, rękawiczkach i fartuchach ochronnych, brak wyjść na spacery itd), lawinowo rezygnują z posyłania swoich dzieci do placówek.

Biorąc pod uwagę czynniki ryzyka, a mając na względzie bezpieczeństwo zdrowia i życia dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkoli, podjąłem decyzję, że przedszkola prowadzone przez Gminę w dalszym ciągu będą nieczynne do dnia 24 maja 2020r.

Jednocześnie informuję, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko do 8 lat nadal przysługuje rodzicom, którzy podejmą decyzję o osobistym sprawowaniu opieki.

Na dzień dzisiejszy zasiłek ten przysługuje do dnia 24 maja 2020r.

WÓJT GMINY PORĄBKA
PAWEŁ ZEMANEK"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy