Zarzuty dla księdza. Miał złożyć dziewczynce sekspropozycję

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 29.02.2020 13:55,
Bulwersująca sprawa.
Zarzuty dla księdza. Miał złożyć dziewczynce sekspropozycję

Pochodzący z Międzybrodzia Bialskiego ksiądz Szymon Cz. został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Oświęcimiu o złożenie propozycji obcowania płciowego dziewczynce poniżej 15 lat, o czym powiadomił ojciec dziecka na początku lutego br. Okazuje się, że mężczyzna za pośrednictwem sieci teleinformatycznej miał złożyć dziecku propozycję obcowania płciowego.

32-letni ksiądz pracował w parafii w Oświęcimiu, skąd został zwolniony oraz odsunięty od pracy duszpasterskiej i kontaktów z dziećmi.

Dyrektor Centrum Informacyjno - Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Mateusz Kierczak opublikował we wtorek (25.02.) oświadczenie w tej sprawie:

W odpowiedzi na zapytania dziennikarzy, informujemy, że w związku z wpłynięciem do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa wobec osoby małoletniej przez księdza Szymona Cz., prokuratura podjęła stosowane działania, o czym poinformowała kurię diecezjalną w piśmie otrzymanym 19 lutego br.

W związku z tym, Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej skontaktował się z rodzicami pokrzywdzonej w celu przyjęcia zgłoszenia oraz zaoferował pomoc psychologiczną i duchową. Ksiądz Szymon Cz. został przez Biskupa Bielsko-Żywieckiego zwolniony z parafii, odsunięty od pracy duszpasterskiej i od możliwości kontaktu z osobami małoletnimi. Pozostaje w odosobnieniu do dyspozycji prokuratury.

Ze względu na dobro osób, których sprawa dotyczy, oraz prowadzonego śledztwa, informacji udziela prokuratura prowadząca postępowanie.


Księdzu grozi za to do dwóch lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowany został dozór policji. Ma zakaz kontaktowania się z małoletnią. Nie wolno mu również podejmować czynności związanych z wychowaniem dzieci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy