10-latka uciekła z domu

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 07.10.2019 09:10, ap
„Przepraszam uciekłam z domu" - taki liścik znaleźli rodzice 10-latki z Bielska-Białej. Dziewczynki przez kilka godzin szukała rodzina, policjanci, strażnicy miejscy, kierowcy autobusów i mieszkańcy.
10-latka uciekła z domu
Kiedy w niedzielę (06.10) rodzice 10-latki wrócili do domu z pracy, nie zastali w nim swojej córki. Znaleźli natomiast krótki zapisek: „Przepraszam, uciekłam z domu”. Zaniepokojeni bielszczanie zgłosili zaginięcie pociechy na policję.

- Według ustaleń policjantów dziecko zaginęło późnym wieczorem. Oficer dyżurny bielskiej jednostki natychmiast postawił na nogi patrole policyjne oraz funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z bielskiej Wapienicy. W poszukiwania zostali zaangażowani strażnicy miejscy i kierowcy autobusów MZK. Dyżurny zawiadomił Straż Ochrony Kolei, na wypadek, gdyby dziewczynka chciała odjechać pociągiem - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.W poszukiwania zaangażowano mundurowych z drugiego komisariatu. Komendant w wydziale kryminalnym bielskiej komendy niezwłocznie powołał grupę poszukiwawczą . Wezwani zostali także przewodnicy psów służbowych.

Policjanci szukali dziewczynki na terenie całego miasta: sprawdzali pustostany, miejsca gromadzenia się młodzieży, parki. W międzyczasie śledczy i strażnicy miejscy przeglądali zapisy kamer monitoringu miejskiego, poszukując zaginionej 10-latki.

Tuż po godz. 23:00 zaginioną dziewczynkę odnalazł jeden z kierowców autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej.

Oficer dyżurny na miejsce skierował stróżów prawa, którzy zaopiekowali się 10-latką. Na szczęście dziecko zostało odnalezione całe i zdrowe. Dziewczynka została przekazana pod opiekę swoim rodzicom.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy