13-latek uciekał przed bielską policja i wjechał w radiowóz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.05.2020 11:33,

Niecodzienne zdarzenie na bielskich ulicach.

13-latek uciekał przed bielską policja i wjechał w radiowóz

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło we wtorek w rejonie centrum handlowego przy ul. Leszczyńskiej w Bielsku-Białej.

Około godziny 9 policjanci patrolujący ulice Bielska-Białej zauważyli motorowerzystę. Ponieważ jego sposób jazdy wzbudzał podejrzenia mundurowych, postanowili zatrzymać go do kontroli. Motorowerzysta jednak zignorował sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę, podczas której zderzył się z policyjnym radiowozem. Szczęśliwie stłuczka okazała się niegroźna i nie doznał on żadnych obrażeń, a nawet zdołał zawrócić i kontynuować ucieczkę. Policjanci zatrzymali go kilka ulic dalej, gdy stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się.

Wezwani na miejsce medycy pogotowia ratunkowego zbadali go. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że ma 13 lat. Był trzeźwy. Nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci przekazali nieletniego uciekiniera pod opiekę ojcu.

- Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i kierowanie pojazdem bez uprawnień to w jego wypadku czyny karalne oraz zachowanie świadczące o demoralizacji małoletniego bielszczanina. Policjanci skierują wniosek do sądu rodzinnego, który może wszcząć wobec niego postępowanie wychowawcze - informuje bielska policja.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy