1300 zł mandatu za zignorowanie znaku STOP

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 01.06.2022 08:47,
Doszło do kolizji.
1300 zł mandatu za zignorowanie znaku STOP

Do zdarzenia doszło wczoraj około 21.30 w Sopotni Małej. Jak wstępnie ustalili policjanci, 47-letni kierowca bmw zignorował znak „Stop” i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym citroenem, którym kierował 42-latek. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Brak ostrożności i rozwagi za kierownicą będzie kosztował 47-latka 1300 złotych.

Policja przypomina, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia drogowe. Do 30 tysięcy złotych wzrosła też maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu, stosujmy się do obowiązujących przepisów. W ten sposób unikniemy również wysokich mandatów.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy