15-latek z przerobioną legitymacją szkolną poniesie konsekwencje

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.04.2022 10:22,
Chłopaka zatrzymano w okolicy jednego z bielskich centrów handlowych.
15-latek z przerobioną legitymacją szkolną poniesie konsekwencje

W niedzielę po południu policjanci z wydziału kryminalnego podczas kontroli okolicy centrum handlowego przy bielskiej ulicy Mostowej w jednym z miejsc, gdzie często gromadzi się młodzież, skontrolowali grupę nastolatków. Podczas ich legitymowania policjanci ujawnili, że 15-latek przerobił legitymację szkolną.

„Pomysłowy” nastolatek chciał w ten sposób posiadać dokument, na podstawie którego mógłby korzystać ze wstępu do miejsc zastrzeżonych dla starszych klientów. Policjanci zabezpieczyli podrobiony dokument, a chłopiec został przekazany matce. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

Fałszerstwo dokumentu to poważne przestępstwo, a w przypadku nastolatka, który nie ukończył jeszcze 17 roku życia, jest to natomiast czyn karalny rozpatrywany przez sąd rodzinny na podstawie przepisów o odpowiedzialności karnej nieletnich. Legitymacja szkolna stanowi w myśl przepisów prawa dokument tożsamości, a każda ingerencja w jego treść i posługiwanie się takim dokumentem jest czynem zabronionym. Przestrzegamy młodzieży przed dodawaniem sobie w ten sposób lat lub nawet pełnoletności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy