reklama

16-latek ukarany za fałszywe alarmy bobmowe

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.06.2024 13:03,
Z powodu głupiego żartu w wielu miejscach musiały być przprowadzane ewakuacje budynków.
16-latek ukarany za fałszywe alarmy bobmowe
Zakończyła się głośna sprawa z maja 2023 roku, nieletniego mieszkańca Szczecina, który wysyłał między innymi na skrzynki bielskiej policji, informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. Jedna z wiadomości dotyczyła podłożenia bomby w szkole podstawowej na terenie Bielska-Bialej.

Wówczas na miejsce skierowano służby ratunkowe. Zanim policyjni pirotechnicy przystąpili do sprawdzania budynku, z pomieszczeń szkoły ewakuowano wszystkie osoby. Na szczęście alarmy okazały się fałszywe. Bielscy kryminalni podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywych zgłoszeń.


Ich praca, głównie ta operacyjna, przyniosła szybkie rezultaty. Nadawcą wiadomości okazał się 16-latek ze Szczecina. Stróże prawa wyruszyli na Pomorze Zachodnie, do mieszkania nastolatka. Nieletni nie krył zaskoczenia, kiedy policjanci złożyli mu wizytę.

Przyznał, że to on wysyłał wiadomości z fałszywymi alarmami. W jego miejscu zamieszkania kryminalni zabezpieczyli sprzęt informatyczny. Okazało się, że 16-latek w ciągu kilku miesięcy wysłał na skrzynki e-mailowe instytucji publicznych i kultury co najmniej 19 wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych. Szczeciński Sąd Rejonowy w Postanowieniu zastosował wobec nieletniego środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora oraz udzielił nieletniemu upomnienia.

źródło: KMP Bieldsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy